ForCoat enteric 66

 

SYSTEMY OPARTE NA POLIMERACH AKRYLOWYCH

Producent proponuje także systemy do produktów, dla których istnieje potrzeba modyfikacji sposobu oraz szybkości uwalniania substancji czynnych w organizmie. Systemy takie mogą być przygotowywane indywidualnie do potrzeb klienta.

ForCoat enteric 66

Gotowy system zawiera polimery nierozpuszczalne w środowisku kwaśnym, rozpuszczalne w środowisku obojętnym i alkalicznym. Te właściwości kopolimeru nadają powleczonym tabletkom właściwości tabletek eterycznych. Przygotowanie lakieru eterycznego jest proste i polega na wolnym dozowaniu proszku do zbiornika z wodą, przy włączonym mieszadle. System należy rozpuszczać w wodzie o temperaturze ok. 40 s.t C. przez okres około od 2 do 3 godzin.

Po wykonanym procesie powlekania należy cały osprzęt myć ciepłym 2 % roztworem wodorowęglanu sodu lub alkalicznymi środkami myjącymi.

Skład sytemu ForCoat enteric 66:

Methacrylic Acid–Ethyl Acrylate Copolymer (1 : 1) EP
Talc EP
Titanium dioxide EP
Polyethylene glycol EP
Silica, Colloidal Anhydrous EP
Sodium Hydrogen Carbonate EP
Sodium Laurilsulfate EP

 

Opis postępowania dla korzystania z systemów ForCoat

Sposób przygotowania wszystkich systemów jest podobny. System powlekający stanowi suchą mieszaninę składników gotowych bezpośrednio do przygotowania zawiesiny do powlekania. System nie wymaga homogenizatora. Wystarczy pojemnik lub zbiornik z mieszadłem niskoobrotowym.

Rozmiar i rodzaj mieszadła, optymalne obroty:

Do procesu sporządzenia lakieru może być użyty każdy rodzaj mieszadła. Proces mieszania należy prowadzić przy obrotach, które umożliwią wymieszanie proszków w zawiesinie, a jednocześnie nie staną się przyczyną powstawania piany. Nadmiernie spieniony lakier może zakłócić czynność dozowania lakieru na pistolety atomizujące.

Lakier powinno się przygotować, stosując zalecane stężenia otoczki, w roztworze wodnym na min. 1 godzinę do dwóch przed procesem powlekania. Podczas przygotowania należy użyć wody o temperaturze pokojowej, a podczas procesu sporządzania lakieru- temperatura wody nie powinna przekraczać 40 st. C, z uwagi na spadek rozpuszczalności polimeru HPMC w wyższych temperaturach.

Ciśnienie podawania lakieru oraz ciśnienie powietrza atomizującego

Ilość podawania lakieru podczas procesu powlekania zależy od rodzaju maszyny powlekającej, ilości i rodzajów pistoletów, wielkości wsadów tabletek, rodzajów tabletek, temperatury złoża tabletek i temperatury nawiewanego czynnika suszącego.

Producent systemów do powlekania, jako jedyna firma na rynku, oferuje nie tylko systemy do powlekania, ale również usługi doradztwa technologicznego dla swoich klientów, od wyspecjalizowanych ekspertów. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc przy ustawieniu parametrów oraz technologii procesu powlekania dla różnych produktów. Producent zapewnia wsparcie technologiczne przy wdrożeniu systemu w własnym laboratorium i jeśli istnieje taka konieczność, w wytwórni klienta. Przewagą firmy jest także elastyczne podejście do klientów, mnogość proponowanych rozwiązań, dopasowywanie koloru lakierów oraz ich składów do wymagań klienta.